NOVINKY

48. díl. Stroj neznámého výrobce. Pravděpodobně Anglie okolo roku 1890. Jeden z příkladů vysoce sofistikovaného pružení na bicyklech té doby.

43. díl. Tato léta bez nadsázky nazýváme zlatou érou historie pružení a vývoje jízdního kola vůbec. Je to doba obrovského nárůstu výroby jízdních kol, období tzv. Hard tire safety bicycles a doba až někdy neuvěřitelných konstrukcí. Tomuto období bychom mohli věnovat mnoho a mnoho článků. My se vám vynasnažíme přiblížit alespoň ty nejzajímavější...

42. díl. Samostatnou kategorii strojů na konci 19. století tvořily Tricykly či Quadricykly. Stroje primárně určené pro šlechtu a další majetné vrstvy obyvatelstva, určené převážně pro jízdu na upravených cestách městských či zámeckých parků. Byl proto brán obrovský zřetel na pohodlí těchto strojů. Nejenže tyto stroje byly opatřeny těmi...

41. díl. Pružení ostatních typů Vysokých kol bylo přizpůsobeno jednotlivým typům kol. Víceméně se však jednalo o sedlo s velkými pružinami či sedlo umístěné na pružném ocelovém listu.

40. díl. A od Boneshakerů se přesouváme ke kolům Vysokým. Tyto stroje byly již od počátku na svých ráfcích opatřeny plnou gumovou obručí. I to se samozřejmě zdálo výrobcům kol nedostatečné a pokoušeli se jezdcům co nejvíce usnadnit.