NOVINKY

59. díl. Pojďme si před skončením série článků o historii odpružení jízdního kola představit ještě několik zajímavých kol z poloviny 20. století. Prvním z nich budiž model francouzské společnosti A.F.A..

56. díl. Po tom, co roku 1888 patentoval John B. Dunlop pneumatiku, začíná význam pružení na bicyklech pomalu klesat a po roce 1892 se z výroby víceméně vytrácí. Ale samozřejmě, že nikoli úplně. V našem seriálu si představíme v následujících dílech několik zajímavých odpružených kol po roce 1895 z celého světa. Dostaneme se přibližně do roku 1980....

54. díl. V seriálu o historii pružení si představíme už jen poslední dva modely z americké historie výroby Hard tire safety bicyklů. Tím dnešním je model The Giant No.4 pocházející z továren firmy Loizer & Yost sídlících v Toledu ve státě Ohio.

50. díl. Přenesme se teď za oceán a podívejme se jaké zajímavé stroje vznikaly v té době v USA. Stejně jako ve Velké Británii byl přechod od Vysokých kol ke strojům Hard tire safety velice rychlý a vzniklo obrovské množství typů těchto kol snad u všech tehdejších výrobců. Představme si ty nejznámější.