Historie pružení 5. Odpružení Tricyklů 1880 - 1890

42. díl. Samostatnou kategorii strojů na konci 19. století tvořily Tricykly či Quadricykly. Stroje primárně určené pro šlechtu a další majetné vrstvy obyvatelstva, určené převážně pro jízdu na upravených cestách městských či zámeckých parků. Byl proto brán obrovský zřetel na pohodlí těchto strojů. Nejenže tyto stroje byly opatřeny těmi nejpohodlnějšími sedadly s co nejlepším pružením, ale byly též většinou opatřeny pružením v různých částech těchto strojů, nejčastěji na přední vidlici.

Základem pružení u těchto strojů bylo vždy pohodlné sedlo na pružícím prvku, někde opatřené opěrkou zad, jinde třeba i měkkou poduškou.

V tandemových verzích bylo velice často rozlišováno i sezení pro dámu/pána. Dámské bylo vždy o něco pohodlnější. Zde kupříkladu The Royal Universal side by side tandem tricycle.

Některé stroje jako třeba tento The Humber Quadricycle byly odpruženy snad na všech místech, kde to šlo...

Foto: Štěrba Bike, Muzeum kol v Boskovštejně